~ Reklamy Tu
Spřáteluji!


Dáreček pro vás :)


Dingo krátce

11. září 2010 v 22:03 | Nikita |  ~ Diary
Co si představíte když řeknu Dingo? Představíte si: Přeřekla se má to být Bingo. Ale NE! Dingo je divoce žijící lovecký PES.
Dingo Canis lupus dingo, také pes dingo, je australská psovitá šelma, většinou chápaná jako poddruh vlka obecného, někdy jako samostatný druh Canis dingo. Pravděpodobně vznikl ze psa domácího během posledních 10 000 let a je nyní schopný žít v mnoha přírodních terénech. Loví jednou denně za soumraku. Předmětem zájmu jsou králíci, hlodavci, středně velcí klokani a ptáci. Příležitostně nebo v době nouze se také živí ovocem, částmi rostlin a zdechlinami. Mladí samci bývají samotářští a potulní. Dospělí dingové obvykle tvoří ustálené smečky, ale tam, kde je populace řídká a silně roztroušená, žijí spíše v párech. Páří se v červnu až srpnu. Štěňata se narodí přibližně za 9 týdnů po spáření. Samici se může narodit až devět štěňat.
Délka 
0,72 - 1,1 m
Ocas 
21 - 36 cm
Hmotnost 
9 - 21,5 kg
PS:Upřímně číst si on něm většinu knih dá zabrat ale vyplatilo se to. A tohle je jen kousek toho co vám chci o něm říct. Článku? Lépe bych se nevyjádřila perfektni práce.

www.wikipedie.cz mi faakt pomohlo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 x x